Warsztaty dla licealistów na półmetku

Warsztaty dla licealistów na półmetku

23.04.2022r

Nasz program badawczy dla wrocławskich licealistów na półmetku! Za licealistami 72 godziny w nowoczesnym laboratorium edukacyjnym, dyskusje i wymiana wrażeń. Od stycznia Łukasiewicz – PORT gości młodzież z wrocławskich szkół średnich, która pod okiem ekspertów zgłębia wiedzę przez doświadczenie.

Młodzi naukowcy przyjrzeli się już z bliska m.in. składowi aspiryny , dowiedzieli się jak obchodzić się z ciekłymi kryształami i sporządzić sztuczną krew.

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcące nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, Liceum Ogólnokształcące nr V we Wrocławiu, Liceum Ogólnokształcące nr VII im. K.K Baczyńskiego, LO Nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu, Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej oraz Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego EKOLA w Zespół Szkół EKOLA w laboratorium edukacyjnym Łukasiewicz – PORT czują się jak  ryba w wodzie!

Organizatorem zajęć jest Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii, Centrum Edukacji Technologicznej PORT – Ogrody Doświadczeń oraz we współpracy z OSRAM OptoSemiconductors Sdn. Bhd.